Narodowa gala boksu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Go down

Pisanie by wilu1103 on 27/5/2018, 21:31

Bez wątpienia Narodowa Gala Boksu rozczarowała kibiców zebranych na PGE Narodowym w Warszawie, jak i widzów przed telewizorami. Nawet pomimo tego, że swoje walki wygrali Artur Szpilka, Ewa Piątkowska i Izuagbe Ugonoh.

"Szpila" w walce wieczoru na punkty pokonał Alexandra Guinna. Polak na pewno nie był w najlepszej formie, ale pokazał, że do niej wraca i w kolejnym pojedynku powinien otrzymać znacznie lepszego rywala.
Wyrównaną konfrontację stoczyły Ewa Piątkowska i Maria Lindberg. Ostatecznie to Polka pozostała mistrzynią świata WBC. Również i tutaj potrzebny był werdykt punktowy. Dwóch sędziów wskazało na Polskę, a jeden widział remis.
O pojedynkach Izuagbe Ugonoh kontra Fred Kassi i Riharda Bigisa z Marcinem Najmanem lepiej zapomnieć. W walce boksera ze Szczecina mogliśmy oglądać tylko dwie rundy, gdyż po sześciu minutach walki kontuzję zgłosił Kassi. Jest to o tyle dziwne, że nie dostał żadnego mocnego ciosu, a skarżył się na to, że boli go głowa. "El Testosteron", który był współorganizatorem gali, zawiódł na całej linii. W jego walce nie działo się w zasadzie nic, a kontuzję zgłosił Polak
Ponadto Norbert Dąbrowski wypunktował Roberta Talarka, a Robert Świerzbiński po wyrównanym i niezłym pojedynku pokonał doświadczonego Rafała Jackiewicza.
Wyniki gali:
Karta główna (boks):
Artur Szpilka pok. Dominicka Guinna przez jednogłośną decyzję.
Ewa Piątkowska pok. Marię Lindberg przez większościową decyzję.
Izuagbe Ugonoh pok. Freda Kassiego przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 2., 3:00.
Rihards Bigis pok. Marcina Najmana przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 4.
Norbert Dąbrowski pok. Roberta Talarka przez jednogłośną decyzję.
Robert Świerzbiński pok. Rafała Jackiewicza przez większościową decyzję.
Karta wstępna:
MMA: Piotr Hallmann pok. Damiena Lapilusa przez TKO (zawodnik wypadł z ringu), runda 1.
K-1: Wendell Roche pok. Igora Kołacina przez TKO (niezdolność rywala), runda 3.
K-1: Łukasz Jarosz pok. Michała Wlazłę przez TKO (uderzenia), runda 2.

Poziom gali dorównał poziomowi organizatora Najmana
Facet po raz kolejny uciekł z ringu a w wypowiedzi po gali raz mówił, że zerwał coś w prawym barku a raz, że w lewym.

Wach nie mógł walczyć bo jego przeciwnik był na dopingu ale chyba Marusz mu wybaczy Smile przecież sam doskonale wie co to znaczy walić w dupę zabronione koksy.
Izu wygrał bo przeciwnik się poddał i nie mógł zdecydować się czy boli go noga czy głowa.

Najlepiej podsumował to Boniek wytykając, ze gala trwała 7 godzin a większość walk albo się nie odbyła albo zakończyła bo przeciwnik speniał.

Podobno miało być 15 000 kibiców a było około 6-7 tysia chyba że dziennikarz się  mylił.

Ale żeby nie było, że wszystko źle to z pewnością mega wojna w walce Norbert Dąbrowski pok. Roberta Talarkai z pewnością Szpila poprwił psychikę i technikę.

A i co ważne Najman ponownie kończył karierę a 20 minut później zapowiadał rewanż. CO za pajac!!!