Polacy w ligach zagranicznych

Go down

Polacy w ligach zagranicznych

Pisanie by Brunobet on 3/7/2018, 06:54

Znalazłem ciekawe zestawienie 2017/18 źródło 90minut


Przedstawiamy podsumowanie występów polskich zawodników w sezonie 2017/2018 w ligach zagranicznych grających systemem jesień-wiosna. Zestawienie obejmuje piłkarzy występujących na dwóch pierwszych szczeblach ligowych (a w pięciu najsilniejszych krajach na trzech) - ich dorobek i osiągnięcia klubu.
Anglia

Krystian Bielik - Arsenal FC - 0-0 (jesień) / ekstraklasa, 6. miejsce, finalista pucharu ligi, superpuchar (nie grał)
+ Walsall FC - 0-0 (wiosna) / trzecia liga, 19. miejsce
Jarosław Jach - Crystal Palace FC - 0-0 (wiosna) / ekstraklasa, 11. miejsce
Artur Boruc - AFC Bournemouth - 0-0 / ekstraklasa, 12. miejsce
Jan Bednarek - Southampton FC - 5-1 / ekstraklasa, 17. miejsce, półfinalista pucharu
Łukasz Fabiański - Swansea City AFC (Walia) - 38-0 / ekstraklasa, 18. miejsce, SPADEK
Grzegorz Krychowiak - West Bromwich Albion FC - 27-0 / ekstraklasa, 20. miejsce, SPADEK

Michał Żyro - Wolverhampton Wanderers FC - 0-0 (jesień) / druga liga, 1. miejsce, awans
+ Charlton Athletic FC - 13-3 (wiosna) / trzecia liga, 6. miejsce, nieudane baraże o awans
Bartosz Białkowski - Ipswich Town FC - 45-0 / druga liga, 12. miejsce
Mateusz Klich - Leeds United FC - 4-0 (do stycznia) / druga liga, 13. miejsce
Ariel Borysiuk - Queens Park Rangers FC - 0-0 (do stycznia) / druga liga, 16. miejsce
Paweł Wszołek - Queens Park Rangers FC - 36-2 / druga liga, 16. miejsce
Kamil Grosicki - Hull City AFC - 37-9 / druga liga, 18. miejsce
Tomasz Kuszczak - Birmingham City FC - 10-0 / druga liga, 19. miejsce
Maksymilian Stryjek - Sunderland AFC - 0-0 / druga liga, 24. miejsce, spadek

Australia

Adrian Mierzejewski - Sydney FC - 24-13 / A-League, 1. miejsce w sezonie zasadniczym, półfinalista play off, PUCHAR
Marcin Budziński - Melbourne City FC - 16-5 / A-League, 3. miejsce w sezonie zasadniczym, półfinalista play off

Austria

Bartłomiej Żynel - FC Salzburg - 0-0 / ekstraklasa, mistrzostwo, finalista pucharu
+ FC Liefering - 2-0 / druga liga, 5. miejsce

Azerbejdżan

Jakub Rzeźniczak - Qarabağ Ağdam - 14-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO

Belgia

Łukasz Teodorczyk - RSC Anderlecht - 33-15 / ekstraklasa, 3. miejsce, SUPERPUCHAR

Bułgaria

Jacek Góralski - Łudogorec Razgrad - 24-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO
+ Łudogorec Razgrad 2 - 2-0 / druga liga, 9. miejsce
Jakub Świerczok - Łudogorec Razgrad - 12-7 (wiosna) / ekstraklasa, MISTRZOSTWO
Daniel Kajzer - Botew Płowdiw - 10-0 / ekstraklasa, 5. miejsce, półfinalista pucharu, SUPERPUCHAR

Chorwacja

Michał Masłowski - HNK Gorica - 25-3 / druga liga, 1. miejsce, AWANS

Cypr

Patryk Procek - AS Ethnikós Áchnas - 2-0 (do stycznia) / ekstraklasa, 14. miejsce, SPADEK

Mateusz Taudul - AÉ Zakakíou - 26-0 / druga liga, 5. miejsce

Czechy

Łukasz Pielorz - MFK Frýdek-Místek - 16-0 (jesień) / druga liga, 16. miejsce, SPADEK

Dania

Kamil Wilczek - Brøndbyernes IF - 30-15 / ekstraklasa, wicemistrzostwo, PUCHAR

Francja

Kamil Glik - AS Monaco FC (Monako) - 36-3 / ekstraklasa, wicemistrzostwo, finalista pucharu ligi
Igor Lewczuk - FC Girondins de Bordeaux - 7-0 / ekstraklasa, 6. miejsce
Mariusz Stępiński - FC Nantes - 1-0 (jesień) / ekstraklasa, 9. miejsce

Ludovic Obraniak - AJ Auxerre - 16-0 / druga liga, 11. miejsce
Damien Perquis - Gazélec FC Ajaccio - 22-0 / druga liga, 16. miejsce

Gibraltar

Przemysław Zabielski - FC Bruno's Magpies - 6-1 (wiosna) / druga liga, 3. miejsce

Grecja

Krystian Nowak - Paniónios GSS - 0-0 (wiosna) / ekstraklasa, 7. miejsce, półfinalista pucharu
Bartłomiej Babiarz - GS Apóllon Smýrnis - 3-0 (jesień) / ekstraklasa, 14. miejsce
Piotr Grzelczak - AÓ Plataniá Chaníon - 14-1 / ekstraklasa, 16. miejsce, SPADEK

Sebastian Chruściel - AÉ Karaïskákis - 3-0 (wiosna) / druga liga, 8. miejsce

Hiszpania

Marcel Lizak - Girona FC - 0-0 / ekstraklasa, 10. miejsce
Przemysław Tytoń - RC Deportivo de La Coruña - 2-0 / ekstraklasa, 18. miejsce, SPADEK

Paweł Kieszek - Córdoba CF - 38-0 / druga liga, 16. miejsce

Mateusz Kania - Real Sporting de Gijón B - 0-0 / trzecia liga, 2. miejsce, nieudane baraże o awans
Adrián Wojcik - AD Unión Adarve - 10-1 (jesień) / trzecia liga, 11. miejsce
+ Real Valladolid CF B - 1-0 (jesień, do września) / trzecia liga, 15. miejsce
Paweł Florek - CD Badajoz - 5-0 (wiosna) / trzecia liga, 12. miejsce

Holandia

Mateusz Klich - FC Utrecht - 14-1 (wiosna) / ekstraklasa, 5. miejsce, nieudane baraże o Ligę Europy
Piotr Parzyszek - PEC Zwolle - 23-5 / ekstraklasa, 9. miejsce
Bartłomiej Urbański - Willem II Tilburg - 0-0 / ekstraklasa, 13. miejsce, półfinalista pucharu
Karol Niemczycki - NAC (Breda) - 1-0 / ekstraklasa, 14. miejsce
Filip Kurto - Roda JC Kerkrade - 0-0 / ekstraklasa, 16. miejsce, SPADEK PO BARAŻACH

Wojciech Golla - NEC (Nijmegen) - 32-6 / druga liga, 3. miejsce, nieudane baraże o awans
Filip Bednarek - vbv De Graafschap - 38-0 / druga liga, 4. miejsce, AWANS PO BARAŻACH
Mikołaj Smyłek - MVV (Maastricht) - 0-0 / druga liga, 10. miejsce, nieudane baraże o awans

Irlandia Północna

Łukasz Gwiazda - Harland & Wolff Welders FC / druga liga, 3. miejsce *
Łukasz Adamczyk - PSNI FC / druga liga, 8. miejsce

* Harland & Wolff Welders FC zajął miejsce dające prawo gry w barażach, ale działacze klubu zrezygnowali z ubiegania się o licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jordania

Łukasz Gikiewicz - Al-Faisaly SC - 22-14 / ekstraklasa, 3. miejsce, półfinalista pucharu, półfinalista pucharu ligi, SUPERPUCHAR, KRÓL STRZELCÓW

Luksemburg

Mateusz Siebert - US Rumelange - 22-0 / druga liga, 2. miejsce, AWANS
Michał Augustyn - Union Mertert-Wasserbillig - 24-0 / druga liga, 6. miejsce
Bartłomiej Pietrasik - FC 72 Erpeldange - 23-1 / druga liga, 10. miejsce
Dariusz Brzyski - CS Grevenmacher - 1-0 (jesień, wiosną konuzja) / druga liga, 13. miejsce, SPADEK

Niemcy

Robert Lewandowski - FC Bayern München - 30-28 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, KRÓL STRZELCÓW, finalista pucharu, SUPERPUCHAR
Eugen Polanski - TSG 1899 Hoffenheim - 9-0 / ekstraklasa, 3. miejsce
Łukasz Piszczek - BV Borussia 1909 (Dortmund) - 24-0 / ekstraklasa, 4. miejsce
Marcin Kamiński - VfB Stuttgart 1893 - 23-0 / ekstraklasa, 7. miejsce
Rafał Gikiewicz - SC Freiburg - 2-0 / ekstraklasa, 15. miejsce
Bartosz Kapustka - SC Freiburg - 7-1 / ekstraklasa, 15. miejsce
Jakub Błaszczykowski - VfL Wolfsburg - 9-1 / ekstraklasa, 16. miejsce, utrzymanie po barażach
Paweł Olkowski - 1.FC Köln - 5-0 (jesień) / ekstraklasa, 18. miejsce, SPADEK

Adam Bodzek - Fortuna Düsseldorf 1895 - 24-1 / druga liga, 1. miejsce, AWANS
Martin Kompalla - VfL Bochum 1848 - 0-0 / druga liga, 6. miejsce
Pascal Kubina - MSV 02 Duisburg - 0-0 / druga liga, 7. miejsce
Artur Sobiech - SV Darmstadt 98 - 22-2 / druga liga, 10. miejsce
Waldemar Sobota - FC Sankt Pauli - 27-4 / druga liga, 12. miejsce
Kacper Przybyłko - 1.FC Kaiserslautern - 1-0 (jesień) / druga liga, 18. miejsce, SPADEK

Mariusz Sowisło - 1.FC Magdeburg - 30-1 / trzecia liga, 1. miejsce, AWANS
Marcus Piossek - SC Paderborn 07 - 0-0 (jesień) / trzecia liga, 2. miejsce, AWANS
+ Sportfreunde Lotte - 14-2 (od sierpnia) / trzecia liga, 16. miejsce
Oskar Zawada - Karlsruher SC - 6-0 (jesień) / trzecia liga, 3. miejsce, nieudane baraże o awans
David Blacha - SV Wehen Wiesbaden - 27-3 / trzecia liga, 4. miejsce
Sebastian Mrowca - SV Wehen Wiesbaden - 28-1 / trzecia liga, 4. miejsce
Martin Kobylański - SC Preußen Münster 06 - 36-10 / trzecia liga, 10. miejsce
Rafał Koczor - FC Carl Zeiss Jena - 27-0 / trzecia liga, 11. miejsce
Wojciech Sadlowski - FC Carl Zeiss Jena - 0-0 (wiosna) / trzecia liga, 11. miejsce
Przemysław Płacheta - SG Sonnenhof Grossaspach - 2-0 (jesień) / trzecia liga, 14. miejsce
André Dej - Sportfreunde Lotte - 30-5 / trzecia liga, 16. miejsce
Jarosław Lindner - Sportfreunde Lotte - 23-3 / trzecia liga, 16. miejsce
Rafał Kazior - SV Werder Bremen 1899 II - 32-9 / trzecia liga, 18. miejsce, SPADEK

Portugalia

Mateusz Zachara - CD Tondela - 4-0 (jesień) / ekstraklasa, 11. miejsce
Michał Miśkiewicz - CD Feirense - 2-0 / ekstraklasa, 16. miejsce

Rosja

Maciej Rybus - Łokomotiw Moskwa - 20-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO
Maciej Wilusz - FK Rostow - 26-1 / ekstraklasa, 11. miejsce
Janusz Gol - Amkar Perm - 26-3 / ekstraklasa, 13. miejsce, utrzymanie po barażach *
Łukasz Sekulski - SKA Chabarowsk - 9-0 (wiosna) / ekstraklasa, 16. miejsce, SPADEK

* Po sezonie Amkar Amkar Perm stracił licencję na grę w rozgrywkach z powodu zaległości finansowych.

Rumunia

Piotr Polczak - Astra Giurgiu - 30-2 / ekstraklasa, 5. miejsce

Słowacja

Jakub Więzik - 1.FC Tatran Prešov - 18-1 (jesień) / ekstraklasa, 12. miejsce, SPADEK
+ FK Železiarne Podbrezová - 13-2 (wiosna) / ekstraklasa, 9. miejsce
Gerard Bieszczad - MFK Zemplín Michalovce - 17-0 / ekstraklasa, 8. miejsce
Dawid Kurminowski - MFK Zemplín Michalovce - 7-3 (wiosna) / ekstraklasa, 8. miejsce
Dawid Szymonowicz - FC ViOn Zlaté Moravce - 12-0 (jesień) / ekstraklasa, 10. miejsce

Mateusz Góra - Partizán Bardejov - 16-0 / druga liga, 12. miejsce
Szymon Gruca - Partizán Bardejov - 14-5 (jesień) / druga liga, 12. miejsce
Sebastian Szczepański - Partizán Bardejov - 23-0 / druga liga, 12. miejsce
Ryszard Kuźma - Partizán Bardejov (trener, do maja) / druga liga, 12. miejsce

Szkocja

Maciej Dąbrowski - Hibernian FC - 0-0 / ekstraklasa, 4. miejsce, półfinalista pucharu ligi
Rafał Grzelak - Heart of Midlothian FC - 13-0 (jesień) / ekstraklasa, 6. miejsce
Krystian Nowak - Heart of Midlothian FC - 3-0 (jesień) / ekstraklasa, 6. miejsce

Turcja

Łukasz Szukała - Osmanlıspor FK - 0-0 (do września) / ekstraklasa, 16. miejsce, spadek
+ MKE Ankaragücü SK - 5-0 / druga liga, 2. miejsce, AWANS

Adam Stachowiak - Gazişehir Gaziantep FK - 33-0 / druga liga, 6. miejsce, nieudane baraże o awans

Ukraina

Tomasz Kędziora - Dynamo Kijów - 22-1 / ekstraklasa, wicemistrzostwo

Walia

Adrian Cieślewicz - The New Saints FC - 8-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, PUCHAR LIGI
Arkadiusz Piskorski - Cefn Druids AFC - 18-4 / ekstraklasa, 5. miejsce, wygrane baraże o grę w Lidze Europy

Antoni Sarnowski - Airbus UK Broughton FC - 0-0 (do listopada) / druga liga, 3. miejsce
+ Rhyl FC / druga liga, 6. miejsce
Dawid Szczepaniak - Airbus UK Broughton FC / druga liga, 3. miejsce

Włochy

Wojciech Szczęsny - Juventus FC - 17-0 / ekstraklasa, MISTRZOSTWO, PUCHAR
Arkadiusz Milik - SSC Napoli - 15-5 / ekstraklasa, wicemistrzostwo
Piotr Zieliński - SSC Napoli - 36-5 / ekstraklasa, wicemistrzostwo
Łukasz Skorupski - AS Roma - 1-0 / ekstraklasa, 3. miejsce
Bartłomiej Drągowski - ACF Fiorentina - 3-0 / ekstraklasa, 8. miejsce
Bartosz Bereszyński - UC Sampdoria - 31-0 / ekstraklasa, 10. miejsce
Dawid Kownacki - UC Sampdoria - 22-5 / ekstraklasa, 10. miejsce
Karol Linetty - UC Sampdoria - 29-3 / ekstraklasa, 10. miejsce
Paweł Jaroszyński - AC Chievo Verona - 11-0 / ekstraklasa, 13. miejsce
Mariusz Stępiński - AC Chievo Verona - 22-5 / ekstraklasa, 13. miejsce
Paweł Bochniewicz - Udinese Calcio - 0-0 (do stycznia) / ekstraklasa, 14. miejsce
Thiago Cionek - SPAL 2013 - 15-1 (wiosna) / ekstraklasa, 17. miejsce
+ US Città di Palermo - 16-1 (jesień) / druga liga, 4. miejsce, nieudane baraże o awans
Bartosz Salamon - SPAL 2013 - 22-0 / ekstraklasa, 17. miejsce

Paweł Dawidowicz - US Città di Palermo - 27-0 / druga liga, 4. miejsce, nieudane baraże o awans
Radosław Murawski - US Città di Palermo - 35-1 / druga liga, 4. miejsce, nieudane baraże o awans
Przemysław Szymiński - US Città di Palermo - 26-0 / druga liga, 4. miejsce, nieudane baraże o awans
Tomasz Kupisz - AC Cesena - 31-4 / druga liga, 13. miejsce

Michał Lewandowski - SS Monopoli 1966 - 0-0 (wiosna) / trzecia liga, 6. miejsce, nieudane baraże o awans
+ Teramo Calcio - 3-0 (do lutego) / trzecia liga, 16. miejsce

Dorobki piłkarzy występujących w ligach grających systemem wiosna-jesień znajdują się w osobnych zestawieniach publikowanych w grudniu po danym sezonie.
avatar
Brunobet

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 477
FBPoints : 187
Join date : 03/06/2018

Powrót do góry Go down

Re: Polacy w ligach zagranicznych

Pisanie by Brunobet on 15/7/2018, 02:40

Kapustka wraca z wypożyczenia i chce powalczyć  o miejsce w Leicester.
avatar
Brunobet

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 477
FBPoints : 187
Join date : 03/06/2018

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Image hosted by servimg.com Image hosted by servimg.com Image hosted by servimg.com
===> BONUS 400 PLN