ForumBukmacherskiePol.com

Polityka

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Polityka

Pisanie by ATR on 25/10/2018, 19:35

Na potwierdzenie komentarze :
Wyspa4446 months ago
Nie rozumiem jaki jest sens, aby były głosowania z podnoszeniem ręki... skoro mamy całą tą elektronikę?
Pan Dzikus6 months ago
Prawdopodobnie chodzi o to, by nie było twardych dowodów na to, kogo należy powiesić

Przecież oni w tym chaosie mogą zagłosować za wyrokiem śmierci na siebie i mało kto zauważy....
Nie mówiąc o tym że w takich warunkach to wyniki wielu głosowań są inne niż rzeczywiście były...

ATR

Ostrzeżenie : nieprzestrzeganie zasad na forum.
Zaufanie : 75%
Liczba postów : 777
FBPoints : 365

Powrót do góry Go down

Pisanie by Michalski1988 on 25/10/2018, 19:45

A poniżej opis jak wygląda głosowanie w PE:
"Głosowanie w Parlamencie Europejskim odbywa się głównie poprzez podniesienie ręki, jak w eklezji - greckim zgromadzeniu z czasów Peryklesa. Rzut oka na salę plenarną pozwala przewodniczącemu sesji ocenić, po której stronie jest większość bez dokładnego obliczania głosów za lub przeciw. W sytuacji gdy wymagana jest zwykła większość głosów (większość posłów obecnych na sali) jest to prosty i szybki sposób. Czasem jednak, gdy ilość głosów „za” i „przeciw” jest bardzo zbliżona, posłowie mogą zakwestionować decyzję przewodniczącego poprzez podniesienie ręki i głośne wezwanie do sprawdzenia wyniku. Słychać wówczas okrzyk: "Check! Check!". Przewodniczący decyduje wówczas o powtórzeniu głosowania za pomocą systemu elektronicznego. Deputowani zamiast podnosić ręce - naciskają odpowiednie przyciski (za, przeciw, wstrzymuję się od głosu) umieszczone w specjalnej skrzynce na ich pulpicie. Każdy z nich musi przedtem potwierdzić swoją tożsamość wsuwając do urządzenia indywidualną kartę elektroniczną."

Michalski1988

Ostrzeżenie : zaufania.
Zaufanie : 100%
Liczba postów : 942
FBPoints : 86

Powrót do góry Go down

Pisanie by MichW on 25/10/2018, 20:38

@Michalski1988 napisał:@MichW tu się nie zgodzę. Ten gościu jest europosłem i zna sytuację z głosowaniem od podszewki. Co prawda uwagi kieruje trochę emocjonalnie, ale ma po części prawdę. Posłowie europarlamentu narzucają do głosowania tyle poprawek, że fizycznie głosowanie elektroniczne było by zbyt długie. Dlatego prowadzący głosowanie ocenia w pierwszej kolejności wyniki głosowania wizualnie, a jeśli wynik jest przez kogoś negowany, zarządza się głosowanie elektroniczne. Zagmatwane to jak wszystko w polityce...

Och ilu tych europosłów było co się gubiło na korytarzach czy olewało głosowania. Większość z nich jest wybieranych na łapu capu. Wystarczy zobaczyć w PL gdzie zdecydowana większość wyborców olewa wybory do europalamentu a potem wchodzą tam partię które normalnie wejść do sejmu czy sejmiku nie mają szans.

Co do głosowania. Na samym początku filmu macie głosowanie gdzie widać zielony i czerwony przycisk który są używane, dopiero potem leci głosowanie przez podnoszenie ręki. Od 3 minuty głosowane są poprawki, nie chcę się już w to aż tak wgłębiać, ale pewnie są one do ustawy już przegłosowanej wcześniej więc to pewnie tylko formalność. Z takich urywek ciężko wywnioskować.

No i przyzwyczaiłem się już że ludzie od Korwina przychodzą tam tylko narzekać i przerywać innym, ale pensja już jest fajna. Tak to podsumuje. Wink

Sezon 2017/18 (do 30.07): NBA (od 14.03): 112  ++   62  ---  (64%) Pozostałe typy 149  ++  107  ---  11 ZWROTÓW (58%)

MichW

Liczba postów : 4622
FBPoints : 316

Powrót do góry Go down

Pisanie by ATR on 27/10/2018, 00:32

Po to tam są żeby piętnować absurdy,głupotę,marnotrawstwo itp. 95% osób podobnie jak w sejmie służy tam do maszynki do głosowania.
Poza tym jakby zapytać 100 losowych osób w Polsce żeby wymienili przynajmniej 5 europosłów to jestem pewien że niemal wszyscy mieliby duże problemy. Skoro nawet nie wiedzą kim są to jak mogą na nich głosować skoro tym bardziej nie wiedzą co robią, co mówią....

ATR

Powrót do góry Go down

Pisanie by Michalski1988 on 27/10/2018, 00:57

I właśnie czytając wasze ostatnie wypowiedzi, możemy jasno się zgodzić, że w Parlamencie Europejski są niekompetentni ludzie i pełno absurdów. Nie tylko europosłowie z naszego kraju zachowują się komicznie. Taki Junker czy Timmermans to fanatyczni politycy, z ideologiami z kosmosu, którzy również obrażają innych. W całym tym cyrku panuje chaos, głosowania dotyczą idiotycznych regulacji. Nie porusza się ważnych problemów, a od dłuższego czasu każdy z każdym się kłóci.
Moim zdaniem nie ta się zjednoczyć tylu narodowości, kultur i obyczajów. Na siłę promowane są trendy multi-kulti, homoseksualizm itp. Gdyby to wszystko było z korzyścią dla każdego członka, to z pewnością nie byłoby takiego rozłamu jaki powstał.
Skoro wybierani do uchwalania ustaw są ludzie z przypadku, to odpowiedzcie sobie sami, co z tego może dobrego wynikać.

Michalski1988

Powrót do góry Go down

Pisanie by ATR on 27/10/2018, 01:19

Oczywiście zgadzam się - problem w tym że większość wyborców nie jest lepsza... Kilka lat temu była sytuacja w Krakowie przed wyborami że kilka osób celowo zbierała podpisy na fikcyjną postać o zbliżonym nazwisku do kogoś bardzo znanego. Konkretnie chodziło o Sikorowskiego (celowo mającego się kojarzyć z R. Sikorskim). O znalazłem to Very Happy
http://www.24opole.pl/4453,Ponad_100_osob_poparlo_fikcyjnego_polityka,wiadomosc.html
Kilka osób które podpisały twierdziły że znają kandydata ... z telewizji. Nie mówiąc o tym że okres rejestracji dawno minął...
I później tacy głosują....

ATR

Powrót do góry Go down

Pisanie by Michalski1988 on 27/10/2018, 01:30

I dlatego błędem jest omijać wybory, bo właśnie taka grupka nieogarniętych wyborców może przeważyć w wyborze kogoś nieodpowiedniego. Im mniej myślących ludzi opuści wybory (nie wnikam już w poglądy i upodobania partyjne) tym większa pewność, że nie będzie rządził ktoś z przypadku. Opuszczając głosowania nie możemy mieć pretensji o to, kto nas reprezentuje w rządzie czy Europie. A że Polacy potrafią sobie robić "jaja" z głosowania to przypomnijmy sobie piosenkę, która reprezentowała nas na Euro 2012 Very Happy Very Happy

Michalski1988

Powrót do góry Go down

Pisanie by ATR on 27/10/2018, 01:42

Niestety to nie grupka - bo jeśli byłoby tak to nie mieliby żadnego poważnego wpływu na wyniki - a większość. I tak w kółko to samo od prawie 30 lat(oczywiście zakładając że nic nie jest kręcone w wynikach czego nie można wykluczyć - szczególnie na forum takie jak to gdzie dobrze wiemy ile jest ustawek w sporcie:D). Akurat w przypadku utworu to żadnego poważnego znaczenia to nie ma więc tu można sobie robić żarty:)

ATR

Powrót do góry Go down

Pisanie by Michalski1988 on 27/10/2018, 01:58

No cóż, ludzie przyzwyczaili się do tej sytuacji i nie wierzą, że można coś zmienić. Z góry zakłada się, że rządzący politycy to kłamcy i złodzieje, a od 30 lat wybieramy z pośród tych samych ludzi... Wszyscy narzekają na pracę polskiego sejmu przez 4 lata, by następnie wybrać tych samych ludzi z epoki PRLu, tylko zamieniając ich na stołkach. Paradoks "inteligentnych" obywateli.

Michalski1988

Powrót do góry Go down

Pisanie by ATR on 27/10/2018, 02:03

Bo osoby szczególnie te 50+ są przesiąknięte komunizmem i głosują ciągle na tego samego mimo że pewnie w większości nawet nie mają pojęcia co dany osobnik między jednymi a drugimi wyborami robi a nawet jeśli zmienią wybór to prawie na pewno w zakresie jednej partii a większość "szeregowców" nie ma tam nic do gadania.

ATR

Powrót do góry Go down

Pisanie by MichW on 27/10/2018, 19:39

Zgodzę się z wami że z wyborami problem jest duży. Udało się przekroczyć 50% frekwencji w ostatnich wyborach co i tak jest uważane za duży sukces. Duża część głównie narzeka a i tak co druga osoba nie była na wyborach. Do tego drugi problem czyli twardy elektorat. Jeszcze można zrozumieć że część ludzi mają ugruntowane poglądy co zresztą ma swoje zalety jednak duża część głosuje bo są fanami danych osób a co gorsza fanem szyldu czyli głównie pis czy po.

Oczywiście ciężko wybrać jakiś ogarniętych ludzi ale w mojej ocenie jak nie ma dobrego wyboru to trzeba wybrać mniejsze zło niż siedzieć na tyłku i olewać wybory.

Sezon 2017/18 (do 30.07): NBA (od 14.03): 112  ++   62  ---  (64%) Pozostałe typy 149  ++  107  ---  11 ZWROTÓW (58%)

MichW

Powrót do góry Go down

Pisanie by kaminskim on 27/10/2018, 21:33

Ogólnie nie wiem czy słyszeliście o problemie z zapisaniem się na listy wyborców przez profil zaufany  Nawalily gminy mimo tego że wniosek składałem 2 tyg przed wyborami pani zadzwoniła z gminy 3 dni przed wyborami że im coś nie pasuje w moim wniosku. Dużo osób tak miało z tego co słyszałem..
kaminskim

Ostrzeżenie : brak
Liczba postów : 100
FBPoints : 96

Powrót do góry Go down

Pisanie by Michalski1988 on 27/10/2018, 21:58

Co wybory to nowy problem. Ja byłem świadkiem gdzie facet na wyborach zagłosował bez okazania dokumentu, bo Pani z komisji go znała. Śmiejemy się w telewizji na temat fałszowania wyborów w Rosji czy Białorusi, a powinniśmy zacząć od porządku u siebie. Jak na razie to nie widziałem wyborów w Polsce by przebiegły terminowo i bez problemów.

Michalski1988

Powrót do góry Go down

Pisanie by MichW on 27/10/2018, 22:12

Zawsze są cyrki jak trzeba zrobić coś przez internet związane z rządem. Albo system nawala i nie potrafi podliczyć głosów, albo jak w tym roku są jaja z profilem zaufanym. Trochę śmieszne że firmy prywatne potrafią dla siebie zrobić dobrą infrastrukturę internetową a rząd ma problem z wprowadzeniem głupiego cepiku.

MichW

Powrót do góry Go down

Pisanie by ATR on 27/10/2018, 22:46

@MichW napisał:Oczywiście ciężko wybrać jakiś ogarniętych ludzi ale w mojej ocenie jak nie ma dobrego wyboru to trzeba wybrać mniejsze zło niż siedzieć na tyłku i olewać wybory.
Nie mogę się z tym zgodzić. Lepiej nie iść niż wybrać zło - mniejsze czy większe ale ciągle zło!!! To tak jakby dać komuś truciznę do jedzenia lub nic - oczywiście że w takim wypadku lepiej dać nic!!

ATR

Powrót do góry Go down

Pisanie by MichW on 28/10/2018, 00:02

To zatrute jedzenie i tak zostanie podane tylko nie będziesz brał w tym udziału. Jednak możesz się przyczynić do tego że ofiara pożyje dłużej.

MichW

Powrót do góry Go down

Pisanie by kaminskim on 28/10/2018, 00:08

Ja nie wiem czy wybierać mniejsze zło - ja wolę głosować zgodnie ze swoimi przekonaniami, przynajmniej dla czystego sumienia.
kaminskim

Ostrzeżenie : brak
Liczba postów : 100
FBPoints : 96

Powrót do góry Go down

Pisanie by MichW on 28/10/2018, 00:15

Miałem na myśli to że należy iść na wybory nawet jak się nie można się zdecydować na kogo głosować. Jak ma się swojego kandydata to dobrze. Wink

MichW

Powrót do góry Go down

Pisanie by Michalski1988 on 28/10/2018, 00:34

Każda partia ma jakiś program, w którym na pewno coś Ci się spodoba lub nie spodoba. Warto poświęcić kilkanaście minut by się z nim zapoznać i ocenić. Oczywiście nie zawsze te postulaty są spełniane, jednak nie można z góry oceniać, że ktoś na pewno czegoś nie zrobi.
Stwierdzenie "To tak jakby dać komuś truciznę do jedzenia lub nic - oczywiście że w takim wypadku lepiej dać nic!!" uważam za błędne. Nie masz pewności, że wszyscy chcą Cię otruć. Ja bym to porównał w inny sposób - "złamałeś rękę i nie idziesz do szpitala, bo może zarażą Cię jakimś wirusem i umrzesz". Czyli nie idziesz na wybory, bo akceptujesz to co będzie, a nie wierzysz, że możesz coś zmienić i w każdym widzisz zło.

Michalski1988

Powrót do góry Go down

Pisanie by MichW on 28/10/2018, 00:39

Otóż to. Same programy są często zakłamane i pisane tak aby wygrać wybory. Wiadomo że każda partia mówi o wygraniu wyborów a nie o pomaganiu ludziom (PiS chyba jedyny mówił o pomaganiu ludziom rzucając 500+). Jednak medal ma dwie strony i wygrana partia musi się utrzymać przy władzy realizując część postulatów. Jak to mawiają szklanka jest do połowy pusta lub pełna, zależy jak na to spojrzeć.

MichW

Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Powrót do góry