ForumBukmacherskiePol.com
Bitcoin Media210
ForumBukmacherskiePol.com
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Bitcoin

2 posters

Go down

Bitcoin Empty Bitcoin

Pisanie by Admin Pon 29 Paź 2018 - 9:57

Bitcoin to kryptowaluta, która zapewnia anonimowość transakcji, dzięki czemu ułatwione są wpłaty/wypłaty do "nielegalnych bukmacherów". Niestety kurs Bitcoina ulega dużym wahaniom, dlatego ta metoda depozytu jest polecana graczom akceptującym podwyższony poziom ryzyka.

1. Czym jest Bitcoin?

Bitcoin Bitcoi10

1.1. Cechy Bitcoina

Bitcoin (w skrócie BTC) to cyfrowa kryptowaluta (pieniądz elektroniczny) powstała w 2009 roku. Jest to najbardziej popularna kryptowaluta spośród kilkuset istniejących.
Poznaj najpierw podstawowe cechy Bitcoina:

 • podobnie jak  pieniądz papierowy czy elektroniczny nie ma potwierdzenia wartości w niczym realnym

 • jest ograniczony (liczba BTC została pierwotnie oszacowana na poziomie 21 milionów) i według wielu, dzięki temu jest odporny na inflację,

 • kryptowaluta niezależnazdecentralizowana (żaden bank centralny jakiegokolwiek państwa nie kontroluje jego przepływu/emisji),

 • transakcje są nieodwracalne.


Poniżej wartościowy filmik omawiający czym jest Bitcoin i skąd się bierze jego wartość:

 • 00:00-03:45 dlaczego powstało nagranie, wprowadzenie do tematu

 • 03:45-09:30 Bitcoin jako kryptowaluta i jak się ma do pieniądza papierowego

 • 09:30-13:00 ograniczona podaż, brak inflacji, ograniczony dostęp władz, 

 • 13:00-21:00 technologiczna strona Bitcoina

 • 21:00-37:00 wady Bitcoina i zagrożenia

1.2. Korzystanie z kryptowaluty

Aby móc zakupić tę kryptowalutę, można skorzystać np. z serwisu inpay.pl, który umożliwia zamianę walut bezpośrednio z rachunku bankowego na portfel BTC i odwrotnie. Koszt prowizji to ok. 2%.
Przepływ pieniądza najkrótszą drogą może wyglądać tak:
Konto bankowe gracza w PLN → portfel bukmachera w BTC → księgowanie PLN/EUR/USD na koncie gracza u bukmachera → portfel bukmachera w BTC → konto bankowe gracza w PLN
Jak widać nie trzeba korzystać z  portfeli internetowych , a dochody (przychód minus koszty) wystarczy rozliczyć jako zysk z inwestycji na rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Tak uzyskane pieniądze są legalne.
Przy chęci depozytu do bukmachera otrzymasz od niego specjalny klucz będący adresem, na który należy wysłać odpowiednią ilość BTC. Analogicznie odbierając przelew również klikasz odpowiedni przycisk, generujący unikalny adres, który musisz potem przekazać nadawcy.
Zauważ, że nie wiesz komu wpłacasz. Anonimowość tworzy silną pokusę do nadużyć przez nieuczciwe osoby, które np. mogą założyć nieuczciwego bukmachera.

2. Kurs Bitcoina - dla spekulantów

Kurs Bitcoina w początkowych fazach istnienia był dość stabilny. Natomiast od 2017 roku kryptowaluta przeżywa prawdziwy "boom", a jej kurs stał się bardzo dynamiczny i zmienia się w zasadzie z godziny na godzinę. W sierpniu 2017 cena za 1 BTC waha się w granicach 15.000 PLN.
Bitcoin Wykres10Wkres Bitcoina 2012-2017 i wykres tygodniowy, Bitcoin.pl
Bitcoin wyceniany jest w stosunku do USD. Dla Polaków jego wartość jest zależna od pary kursów: BTC/USD i USD/PLN. Obie pary kursów ulegają znacznym fluktuacjom.

3. Bukmacherzy akceptujący BTC

3.1. Bitcoin dla bukmacherów amerykańskich

Wraz z popularnością BTC coraz więcej bukmacherów o korzeniach amerykańskich (główna waluta USD) akceptuje płatności w tej kryptowalucie. W USA hazard jest zakazany, a niezaspokojony rynek hazardzistów jest tam ogromny! 
Większość bukmacherów akceptujących BTC od razu po depozycie konwertuje Bitcoin na inną walutę (przeważnie USD) po kursie z dnia wpłaty. Niektórzy bukmacherzy pozwalają utrzymywać saldo w BTC.

3.2. Cechy piramidy finansowej

Przyjrzyjmy się definicji:
Def. Piramida finansowa – struktura finansowa, w której zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników, stojących niejako niżej w tej strukturze.
Popuralność, a co za tym idzie kurs Bitcoina w oczywisty sposób zależy od liczby osób go używających. Przy stałej liczbie Bitcoinów, cena wzrośnie wraz ze wzrostej liczby chętnych do zakupu Bitcoinów. A to może podnieść zyski tym, którzy weszli wcześniej, czyli tym którzy są "wyżej" w strukturze piramidy.
Jednak czy pieniądz papierowy, który już stracił poparcie w złocie, nie podlega tej definicji?
Bukmacherzy, którzy akceptują Bitcoiny wiedzą, że średni kurs Bitcoina będzie rosnąć długoterminowo. Wystarczy, że się zabezpieczą przed korektami kursu, które są nieuniknione, czy krachem. Całe ryzyko spoczywa na graczach.
Na "modzie bitcoinowej" postanowiło wypłynąć kilku nowych bukmacherów. Są też tacy bukmacherzy, którzy oferują bonus powitalny 100% do 5 BTC, a konto gracza jest wyrażone w BTC.
NIE polecam deponowania Bitcoinów do bukmacherów bez rankingu lub o wątpliwej wiarygodności, chyba że ktoś bardzo lubi ryzyko. Podobnie trzymanie Bitcoinów na giełdzie BTC jest proszeniem się o kłopoty. To tak jakby kupić złoto i przechowywać je u kogoś.
Bukmacherzy nie-amerykańscy nie mają powodu by wprowadzać Bitcoiny. Co więcej, anonimowość nie jest w ich interesie i łamałaby politykę KYC (Know Your Client = poznaj swojego klienta), która jest wymagana w poważnych jurysdykcjach , takich jak MaltaGibraltar czy Wielka Brytania.

3.3. Bitcoiny dla Polaków

Niewielka część operatorów hazardowych akceptuje Bitcoiny, a problem pojawia się gdy chcemy wymienić BTC na walutę "bardziej użytkową". O ile wpłata do bukmachera trwa około 15 minut, to wypłata od bukmachera może zająć nawet 6 godzin.
Od momentu zlecenia do realizacji wypłaty kurs BTC może się bardzo zmienić. Po jakim kursie wypłaci wtedy bukmacher?

4. Zalety Bitcoina


 • bardzo małe lub brak opłat manipulacyjnych za przelewy i prowadzenie portfela

 • wysoki stopień anonimowości (do wysyłki i odbioru przelewów wystarczą unikalne adresy email)

 • brak blokad regionalnych (z BTC może korzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu → stąd też jest to bardzo popularny środek w państwach, gdzie hazard jest nielegalny, np. w USA)

 • kryptowaluta odporna na inflację, a nawet  deflaucyjna

 • używanie Bitcoina zmniejsza władzę polityków i bankierów

 • możliwość zarobienia dużych pieniędzy poprzez spekulacje


5. Wady Bitcoina


 • przy pierwszym kontakcie wydaje się nieco skomplikowanym systemem (podobnie jak system bankowy)

 • Bitcoin jest kryptowalutą i nie ma poparcia wartości w niczym materialnym

 •  Howard Marks widzi Bitcoina jako zakamuflowaną  piramidę finansową  - zarabiają głównie ci, którzy weszli najbliżej początku, a cykliczne korekty są pewne

 • kurs BTC jest bardzo dynamiczny z powodu spekulacji oraz  prawa popytu i podaży

 • wielu renomowanych bukmacherów nie ma i nie planuje wprowadzenia Bitcoinów

 • internetowe/mobilne portfele BTC nie są tak "wiarygodne" jak np. banki (Bitcoin powstał z powodu utraty zaufania do banków)

 • duże prowizje i opłaty manipulacyjne przy korzystaniu z giełd Bitcoinowych i próbie wypłaty np. na portfel elektroniczny


6. Podsumowanie

Dla graczy zakładów bukmacherskich Bitcoin zwykle jest pośrednim środkiem płatności. Problem może się pojawić podczas zamiany BTC na PLN lub odwrotnie w związku z dużymi wahaniami kursu.
Bitcoin ma także wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia wpłaty do bukmacherów, pomimo iż hazard w danym kraju jest zabroniony. Osobom, które rozumieją model i czynniki, które wpływają na kurs Bitcoina pozwala zarobić dodatkowe środki jako "bonus za ryzyko".
Bitcoin znajdzie największe zastosowanie wśród graczy zakładów mieszkających w państwie, gdzie hazard jest całkowicie zakazany. W 2017 roku Polska nie należy do takich krajów, ale formy płatności w Polsce są utrutnione.
Gracze powinni bardzo mocno zrozumieć model działania Bitcoina i system przepływu pieniądza zanim się w niego zaangażują. Bitcoina polecam tylko osobom akceptującym podwyższony poziom ryzyka.
Jeśli chodzi o portfele BTC to jest ich sporo. Najczęściej polecanym jest portfel na telefon - Mycelium. Jest to dobre rozwiązanie, które jest proste i nie naraża zbytnio bezpieczeństwa waluty. Przy większych ilościach zgromadzonych BTC polecany jest portfel sprzętowy, np. Trezor. Koszt to ok. 100$, a zabezpieczenia są nie do złamania.
Jeśli chodzi o swobodną wypłatę kartą z bankomatu, to w Polsce chyba jedynym polecanym wyjściem jest karta związana z giełdą BitBay. Tutaj artykuł o innych tego typu kartach:  karty debetowe bitcoin.

_________________
Polecam rejestracje w Mostbet oraz 22bet, obecnie dwóch najlepszych bukmacherów bez VPN
Admin
Admin
Admin

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 2038
FBPoints : 793

https://www.forumbukmacherskiepol.com

Powrót do góry Go down

Bitcoin Empty Re: Bitcoin

Pisanie by wilu1103 Pon 29 Paź 2018 - 11:17

Ja grywałem kilka razy w 1xbit  Smile i spoko wrażenia nawet udało się coś wypłacić
wilu1103
wilu1103

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 512
FBPoints : 167

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
>
Image hosted by servimg.com