ForumBukmacherskiePol.com
Problemy etoto i pzbuk Media210
ForumBukmacherskiePol.com
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Problemy etoto i pzbuk

Go down

Problemy etoto i pzbuk Empty Problemy etoto i pzbuk

Pisanie by stawiamyrazem Wto 31 Mar 2020 - 10:01

W związku z problemami jakich doświadcza firma SBTech, która zajmuje się dostarczaniem platformy dla zakładów sportowych na całym świecie, strony polskich bukmacherów E-toto i PZBuk nie działają!

Z informacji jaki uzyskaliśmy, wygląda na to, że u dostawcy technologii bukmacherskich, obsługującym kilkadziesiąt firm, doszło do bardzo rozległej awarii technicznej, przez co żadna z firm, które współpracują z SBTech nie działa.

Wchodząc bezpośrednio na stronę operatora, firmy SBTech, czeka na nas czarny ekran z następującym komunikatem: Under Maintenance. We’re currently upgrading the site. Please try again shortly.

W związku z awarią SBTech na stronach E-toto znajdziemy komunikat o podobnej treści: „Under maintenance. We’re making some improvements please try again shortly” a na PZBuk „Przerwa techniczna. Z uwagi na prowadzone prace modernizacyjne, nasze zakłady sportowe są niedostępne. Zapraszamy wkrótce”.

Wczesne spekulacje sugerowały, że SBTech padło ofiarą hakowania danych, których niedawno stał się bukmacher BetUS na licencji Curacao, chociaż strona ta nadal działa. Podejrzenie koncentrowało się również na możliwym ataku rozproszonej odmowy usługi (DDoS), który tradycyjnie stosuje się wobec bukmacherów podczas lub bezpośrednio przed rozpoczęciem dużej imprezy sportowej. Jednak pandemia COVID-19 oznacza, że ​​praktycznie nie ma już wydarzeń sportowych w kalendarzu, więc aspekt „tykającego zegara” ataku DDoS to raczej nie jest.

Późniejsze raporty wskazywały, że SBTech zamknął swoje serwery z powodu nieokreślonego cyberataku, który mógł być przeznaczony do kradzieży danych firmy, a następnie okupu skradzionych informacji z powrotem do firmy, podobnie jak w przypadku BetUS. Jednak SBTech podobno twierdzi, że jego dane zostały odpowiednio zaszyfrowane, a zatem jego głównym celem jest przywrócenie systemów, aby klienci SBTech mogli wrócić do biznesu.

Z jednej z informacji jednak wynika, że SBTech „przestawił swoje systemy offline jako środek ostrożności w odpowiedzi na cyberatak – zawieszając wszystkich internetowych bukmacherach korzystających z platformy”.

Przypomnijmy, że SBTech jest w trakcie przejęcia przez DraftKings, którego celem jest wprowadzenie własnej technologii zakładów sportowych. DraftKings przygotowuje się obecnie do pierwszej oferty publicznej pomimo utrzymującej się niepewności na rynku spowodowanej pandemią COVID-19, a zatem jakiekolwiek przedłużające się przestoje dzięki nowej technologii zakładów nie wzbudzą zaufania inwestorów.

stawiamyrazem

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 339
FBPoints : 273

Powrót do góry Go down

Problemy etoto i pzbuk Empty Re: Problemy etoto i pzbuk

Pisanie by stawiamyrazem Czw 2 Kwi 2020 - 10:15

Zakłady bukmacherskie obsługiwane przez operatora SBTech (E-toto, PZBuk) mają wznowić działalność już dziś.

Firma nadal reaguje na cyberatak, który spowodował, że wszystkie centra danych dostawcy technologii bukmacherskich nie działają od oczątku weekendu. Podobno jednak dane nie zostały naruszone.

Przypomnijmy, że ponad 50 bukmacherów zależnych od dostawcy zostało wyłączonych w zeszły piątek wieczorem i sobotę rano po wczesnym wykryciu poważnego cyberataku za pośrednictwem systemów monitorowania SBTech.

Od tego czasu operacje SBTech, prowadzone w Europie przez takie firmy jak 10Bet, Bethard, Betway, Mansion, NetBet i VirginBet, wprowadziły komunikat serwisowy na swojej stronie. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim tekście, także Polscy użytkownicy SBTech, czyli E-toto i PZBuk, informują na stronie serwisu o pracach modernizacyjnych.

Atak ten ma zasięg globalny, gdyż wpłynął również na BetAmerica, markę Churchill Downs zasilaną przez SBTech w USA, a także Oregon Lottery Scoreboard.

Na chwilę obecną wiemy, że SBTech kontynuuje proces ponownego uruchamiania serwisu z każdym swoim klientem, a wielu z nich jest obecnie w końcowej fazie i przechodzi UAT (testy akceptacji użytkownika). SBTech ściśle współpracuje również z regulatorami w ramach procesu ponownego przywracania usług. SBTech obiecuje, że postara się wyeliminować problem najszybciej jak to możliwe. Być może nastąpi to jeszcze dziś.

Biorąc pod uwagę fakt, że rynki bukmacherskie są obecnie pod silnym wpływem globalnego wybuchu COVID-19, straty w przychodach klientów SBTech wydają się minimalne – to jedyny plus zaistniałej sytuacji.

_________________
Problemy etoto i pzbuk 69c5fb11 Obecnie najlepszy bukmacher
Nie gram u bukmacherów, bo mam za dużo kasy na koncie tylko po to, aby mieć więcej kasy na koncie.

stawiamyrazem

Zaufanie : 100%
Liczba postów : 339
FBPoints : 273

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
>
Image hosted by servimg.com